O nás

1. dívčí oddíl existuje vlastně už od roku 1929. Jeho družinky se vždy jmenovaly po kytičkách a také na historické vlajce jsou ručně vyšity například vlčí máky, kopretiny, fialky.

Také v novém století oddíl sdružuje šikovné dívky, které rády poznávají svět, sportují, chodí do přírody, hrají si, zpívají.

V týdnu se holky vidí na družinových schůzkách, o víkendech občas vyjedeme do krásných koutů naší země, v létě jsme společně na stanovém táboře s nějakým zajímavým programem - např. Ze života hmyzu, Golem, Byl jednou  jeden život, Avatar, Léto s Foglarem, Po indiánské stezce, Kdo přežije (Bábovec), První cestu kolem světa s Fernaem a letošní Slasti Otce vlasti :-)

Zajímavostí našeho oddílu je tvorba autorských muzikálků, se kterými se pravidelně představujeme nejen znojemské veřejnosti, ale na skautských přehlídkách i v jiných městech. Mohli jste vidět například Strašidlo cantervillské, Za šest minut šest, Jakub a dvě stě dědečků nebo nejnovější Makaróny.

Oddíl již řadu let vede Hana Kloudová - Sluníčko, vydatně jí pomáhá v současné době rádkyně Marťa Nedbalová. Pracovitá Eva Mikešová - Mik si užívá rodičovských radostí a Terka Pokorná - Šipka má pracovní povinnosti mimo ČR. Do vedení nové družinky se zapojí lKlárka Sikorová, Natka Jeřábková, Darča Bekečová a možná další :-)

Scházíme se v těchto družinkách: Sněženky, Fialky, Pomněnky, které jsou už tak pomíchané, že si říkáme Kytky :-)

2012 Junák - svaz skautů a skautek ČR, středisko Podyjí Znojmo | webdesign: Mikon