O nás

1. dívčí oddíl existuje vlastně už od roku 1929. Jeho družinky se vždy jmenovaly po kytičkách a také na historické vlajce jsou ručně vyšity například vlčí máky, kopretiny, fialky.

Také v novém století oddíl sdružuje šikovné dívky, které rády poznávají svět, sportují, chodí do přírody, hrají si, zpívají.

V týdnu se holky vidí na družinových schůzkách, o víkendech občas vyjedeme do krásných koutů naší země, v létě jsme společně na stanovém táboře s nějakým zajímavým programem - např. Ze života hmyzu, Golem, Byl jednou  jeden život, Avatar, Léto s Foglarem, Po indiánské stezce, Kdo přežije (Bábovec) a letošní První cestu kolem světa s Fernaem :-)

Zajímavostí našeho oddílu je tvorba autorských muzikálků, se kterými se pravidelně představujeme nejen znojemské veřejnosti, ale na skautských přehlídkách i v jiných městech. Mohli jste vidět například Strašidlo cantervillské, Za šest minut šest, Jakub a dvě stě dědečků nebo nejnovější Makaróny.

Oddíl již řadu let vede Hana Kloudová - Sluníčko, vydatně jí pomáhají v současné době rádkyně družinek Tereza Pokorná - Šip a Marťa Nedbalová. Pracovitá Eva Mikešová - Mik si užívá miminka Ondráška.

Scházíme se v těchto družinkách: Sněženky, Fialky, Pomněnky, které jsou už takpomíchané, že si říkáme Kytky :-)

2012 Junák - svaz skautů a skautek ČR, středisko Podyjí Znojmo | webdesign: Mikon